0212 909 44 03 - info@sahraakademi.com
Dental Fotoğrafçılık Eğitimi

Dental Fotoğrafçılık Eğitimi

İstanbul: 26 Mayıs 2024

Eğitmen:Dr.Fatih Ayçiçek
Dental fotoğrafçılık güncel Diş Hekimliğinde sadece hastalar ile iletişim konusunda değil aynı zamanda hasta kayıtlarının da tutulması noktasında önemli bir parametredir. Ayrıca sadece Diş Hekimlerinin değil Diş Hekimiliği Yardımcı Personellerinin de bu konuda bilgilerinin artması mesleki gelişime katkıda bulunacaktır.
İstanbul: 26 Mayıs 2024

Eğitmen: Dr.Fatih Ayçiçek

Dental Fotoğrafçılık Eğitimi

Dental fotoğrafçılık güncel Diş Hekimliğinde sadece hastalar ile iletişim konusunda değil aynı zamanda hasta kayıtlarının da tutulması noktasında önemli bir parametredir. Ayrıca sadece Diş Hekimlerinin değil Diş Hekimiliği Yardımcı Personellerinin de bu konuda bilgilerinin artması mesleki gelişime katkıda bulunacaktır. Bu eğitim, fotoğrafçılık konusunda bilgi edinmek isteyen Diş Hekimleri ve Yardımcı Personeller ile bu bölümlerin mezuniyet aşamasındaki öğrenciler için oluşturulmuştur. Eğitim içeriğinde pratik yapılarak katılımcının el beceresinin geliştirilmesine yardımcı olunur, eğitimlerimiz uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilir. Eğitim toplamda 1 gündür. Eğitimin sonunda katılımcılara 1 adet KATILIM SERTİFİKASI verilecektir. Yasal Not: Bu program Sağlık Bakanlığı onaylı olmayıp, mezuniyet sonrası eğitim programı kapsamında olup sağlık personeli olarak mevcut mesleki yetkilerinize ilave bir yetki kazandırmamaktadır. Sadece deneyimlerinizi Uluslararası olarak kanıtlamanızı sağlamaktadır.

Kurs İçeriği

- Dental fotoğrafçılığa giriş, amaç ve hedefler - Dental fotoğrafçılıkta kullanılan ekipmanlar (Kameralar, objektifler, ışık kaynakları ve aksesuarlar) - Ekstra-oral fotoğraf çekim teknikleri - İntra-oral fotoğraf çekim teknikleri - Akıllı telefonlarla dental fotoğrafçılık, artıları - eksileri - Diş hekimliğinde makro fotoğraf kullanım alanları ve teknikleri - Fotoğrafların dijital ortamda işlenmesi ve arşivlenmesi - Uygulama BÖLÜM 1: TEMEL DENTAL FOTOĞRAFÇILIK (Workshop) - Temel Dental Fotoğrafçılık Teorik Eğitim - Dental Fotoğrafçılıkta Kullanılan Makine ve Ekipmanlar BÖLÜM 2: DENTAL FOTOĞRAF ÇEKIM PROSEDÜRLERİ (hands-on) - Fotoğraf Makinesi Ayarları - Farklı Flashler ve Kullanım Alanları - Ortodontik Kayıtların Alınması - Dental Fotoğraf için Gerekli Ayarlar
- Sık Rastlanan Dental Fotoğraf Hataları ve Çözüm ÖnerileriFatih AYÇİÇEK Kimdir? 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde Protetik Diş Tedavisi Doktora Programı’na başlamıştır. 2009’da İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fotoğraf Kulübü’nü kurmuştur. 2012 yılından beri Dental Fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir. İstanbul Diş Hekimleri Odası Genç Diş Hekimleri Komisyonu’nda, üniversiteler bünyesinde ve özel kliniklerde eğitim vermektedir. Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom programlarına hakimdir.


https://www.youtube.com/watch?v=wYy6rXnYR0g

Dental Fotoğrafçılık Eğitimi
Dental Fotoğrafçılık Eğitimi
Dental Fotoğrafçılık Eğitimi
SAHRA AKADEMİ Gülbahar Mah. Cemal Sururi Sk. Fatih İş Merkezi No:4 Şişli / İstanbul Tel : 0212 909 44 03 Gsm: 0534 974 96 44 E-posta: info@sahraakademi.com Web: www.sahraakademi.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Dental Fotoğrafçılık Eğitimi
Hemen Arayın