0212 909 44 03 - info@sahraakademi.com
A'dan Z'ye Temel İmplantoji Kursu

A'dan Z'ye Temel İmplantoji Kursu

Bu kursun amacı henüz fırsat bulup da implant uygulamaya başlamamış veya kendilerini bilimsel ve klinik temel ilkeler doğrultusunda geliştirmek isteyen hekimlere temel implant uygulama ilkelerinin kazandırılmasıdır.
Eğitmen: Prof.Dr Sina Uçkan Moderetörlüğünde

İstanbul : Çok Yakında...


Eğitmen: Prof.Dr Sina Uçkan Moderetörlüğünde

İstanbul : Çok Yakında...


A'dan Z'ye Temel İmplantoloji KursuEğitmen: Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Özel, Doç. Dr. Gülsüm Sayın Özel, Dr. Öğr Üyesi Tuba Develi ve Prof. Dr Sina Uçkan Moderetörlüğünde.

Bu kursun amacı henüz fırsat bulup da implant uygulamaya başlamamış veya kendilerini bilimsel ve klinik temel ilkeler doğrultusunda geliştirmek isteyen hekimlere temel implant uygulama ilkelerinin kazandırılmasıdır.
Eğitim içeriğinde pratik yapılarak katılımcının el beceresinin geliştirilmesine yardımcı olunur, eğitimlerimiz uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilir. Eğitim toplamda 2 gündür.
Eğitimin sonunda katılımcılara 1 adet KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.
Yasal Not: Bu program Sağlık Bakanlığı onaylı olmayıp, mezuniyet sonrası eğitim programı kapsamında olup sağlık personeli olarak mevcut mesleki yetkilerinize ilave bir yetki kazandırmamaktadır. Sadece deneyimlerinizi Uluslararası olarak kanıtlamanızı sağlamaktadır.


Kurs İçeriği

1.     İMPLANT, BiYOLOJi VE TEKNOLOJİ İmplant diş hekimliği nedir? Her şey nasıl implantlar hastalarımıza nasıl fayda sağlayabilir? Yeni bir diş ikamesi miyoksa büyük potansiyele sahip ancak aynı zamanda birçok sınırlamayı da içerenkarmaşık bir rehabilitasyon mu? Bu modül, doku entegrasyonunun arkasındakitemel biyolojik kavramları ve klinik karar verme sürecimizin sonuçlarını gözdengeçirecektir. §  Dental implant nedir? §  ve Biyolojik Bakış Açısıyla)
§  Osseoentegrasyonun Biyolojisi §  İmplant Yüzey Modifikasyonları §  Kısa ve Dar İmplant Biyomekaniği §  İmplant Seçimi § Konseptler
  2.     İMPLANTVE HASTA Hasta Bu modül hastayla ilgili tüm faktörleri tartışacak ve doğru hastayı,ihtiyaçlarını belirlemenize ve onları fiziksel ve zihinsel olarak implanttedavisine hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu modülde tüm sistemik, anatomikve davranışsal riskleri değerlendireceğiz ve kapsamlı tedavi planınızın tümadımlarını gerçek hasta ihtiyaçlarına yanıt vererek tasarlamanıza yardımcıolacağız. §  Sonucu Düşünerek Başlamak
§  Tedavi Planlaması: Öncelikler §  Anlamak
§  Anatomi: Maksilla §  Anatomi: Mandibula §  Sistemik Risk Değerlendirmesi §  Değerlendirmek

  3.     DENTAL İMPLANT YERLEŞTiRiLMESi Bu bölüm size ilk implant yerleştirmeniz ve sonrası içinhazırlayacaktır. Başlıca implant yerleştirme protokolleri ve implantyerleştirme zamanlaması gibi önemli seçimler ve kararlar tartışılacaktır.Komplikasyonlar ve riskler dahil olmak üzere cerrahi sonrası iyileşme dönemindeneler beklediğimizi de gözden geçireceğiz. Modüldeki teorik dersler,ameliyatınızın hazırlığını ayrıntılı olarak göstermek, sizi ve asistanın anaaletleri, cerrahi teknikler ve adım adım bilgilendirmek için bir dizi pratikklinik çalışma videosu ile desteklenmektedir. Etkin ve öngörülebilir implantyerleştirme ve dikiş teknikleri ile ilgili ayrıntılar yer alacaktır. §   Kapalı Sinüs Lift §   Açık Sinüs Lift §   İmplant Zamanlama ve Yerleştirme Protokolleri §  Prensipleri (GTR)
§   Yönlendirilmiş Kemik Rejenerasyonu (GBR) §   Otojen Kemik Grefti §   Minimal İnvaziv İmplant Cerrahisi Protokolleri §   Posterior Maksilladaki İmplantlar §   Kapalı Sinüs Lift §   Açık Sinüs Lift §   İmplant Cerrahisi: Sütur Teknikleri §   Ameliyat Sonrası İyileşme §   Ameliyat Sonrası Komplikasyonlar §   İmplant Cerrahisinin Temelleri: Hazırlık §  (Cerrah)
§  Asistanı)
§   İmplant Cerrahisi Temelleri: Cerrahi Özeti §   Adım Adım İmplant Cerrahisi: Basit §   Bilgisayar Destekli İmplant Cerrahisi §   İmplant Diş Hekimliğinde Dinamik Navigasyon §   İmplantolojinin Dijital İş Akışı   
  4.   RESTORASYON İster tek kuronlu, ister sabit köprülü veya olsun, dişleri implantların üzerine yerleştirmek için sahip olduğumuz başlıcayolları ve seçenekleri gözden geçireceğiz. İmplant dayanakları, vidalı veya simantutuculu protezleri nasıl kullanabileceğimizi ve birçok seçenek arasından nasılseçim yapabileceğimizi göreceğiz. Ayrıca klinik uygulamalara bakacağız ve implantlar üzerinde ölçüalma, simantasyon teknikleri, geçici restorasyonlar hazırlama ve bunlarıoptimal estetik sonuçlara ulaşmak için kullanma gösterilerini izleyeceğiz. §  Restoratif Yöntemler §  Vidalı veya Simanlı Restorasyonlar §  Seviyesi Restorasyon? Posterior Maksilladaki İmplantlar
§  Destekli Sabit Diş Protezleri İle Restorasyonu
§  Mandibular Overdenture
§  Ölçü Teknikleri §  Anında Yükleme Protokolleri §  Restorasyonlar
§  Simantasyon Teknikleri §  Tek İmplantta Ölçü Alma §  Anında Yükleme - Tam Ark §  İyileştirme

  5.   Periimplantitis  

§ Peri-İmplant İltihapları Teşhis

ve Tedavisi

§  Teknik Komplikasyonlar § Doku Mühendisliği ve Rejenerasyon

 
* Her kursiyer model üzerinde cerrahi ve protetik olarak implant uygulaması yapacaktır.


A'dan Z'ye Temel İmplantoji Kursu
A'dan Z'ye Temel İmplantoji Kursu
A'dan Z'ye Temel İmplantoji Kursu
SAHRA AKADEMİ Gülbahar Mah. Cemal Sururi Sk. Fatih İş Merkezi No:4 Şişli / İstanbul Tel : 0212 909 44 03 Gsm: 0534 974 96 44 E-posta: info@sahraakademi.com Web: www.sahraakademi.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
A'dan Z'ye Temel İmplantoji Kursu
Hemen Arayın